Foto - Fotoslužby & fotografie

Fotoslužby

Ze začátku bylo fotografování jen koníčkem pro volné chvíle. Už před hezkými pár lety, více jak 15 snad ....
Stále to ale platí, rád cestuji a navštěvuji různá místa, akce a skoro vždy mám sebou foťák - téměř vždy se něco cvakne :)

No a z obyčejného cvakala jsem se postupně dostal dál a naučil se něco o kompozici, světelnosti, rychlosti závěrky a začalo mě to bavit ještě více. A nyní tak mohu nabídnout své služby i jako profi fotograf.

Pokud potřebujete nafotit různé objekty od domů, motorek, vozového parku nebo své výrobky či dokonce udělat i skladbu produktových fotek se zajímavou kompozicí, pak v tomto směru určitě mám co nabídnout.

A nejedná se potom jen o surové dodání fotek, ale vždy je dostanete tzv. minimálně "digitálně vyvolané", tedy zpracované na profi úrovni, s korekcí barev/tónů/ostrosti nebo i do specifických barevných tónů či s retuší.

Nefotím snad jen ateliérově, jako portréty, akty apod. (nevlastním k tomu potřebné prostory). Ale i s lidmi mám nějakou zkušenost, jako např. rodinná fota, modelingová fota, akce nebo přehlídky a výstavy, ale také i svatby či oslavy.

Výsledný výběr fotografií mohu dále i zpracovat jako fotoknihu. Dle typu dané události je možný výběr různé kvality papíru, pokud je to vyjímečná událost jako např. svatba pak rozhodně přímý fotopapír s vysokým leskem a gramáží (tloušťkou papíru), je to sice dražší ale rozdíl je oproti základní nebo střední kvalitě opravdu znát a vyplatí se.

V neposlední řadě mohu nabídnout i jen samotné grafické zpracování z vašich fotek (retuše, korekce barev/tónů/ostrosti apod.) a dále pak skenování foto i nefoto dokumentů. Další foto službou je také prodej fotografií a foto-obrazů z vlastní fotobanky (viz web Image-Banka).

Základní nabídka foto prací:

1) Focení objektů, výrobků, produktová fota

Jedná se Vám o focení domů, motorek, aut nebo různých výrobků? Potřebujete udělat pěkná produktová fota do katalogu, brožury nebo na web? Pak je tato služba to, co hledáte.

Tato nabídka zahrnuje:

 • Plán a dohoda = dojednání místa, termínu, předmětu focení
 • Nafocení = samotné fotografování, příprava kompozice, scény
 • Zpracování = výběr fotek, korekce barev/tónů/ostrosti apod.
 • Dodání = zaslání přes server/mail nebo na DVD
 • Orientační cena: 600 - 8.000 Kč (dle doby focení, přípravy kompozic atd.)

Ukázky zcela různých fotografií najdete zde.

  

2) Retuše, korekce barev, tónů, ostrosti

Máte nějaké fotografie, které potřebují určité grafické úpravy? Ať už se jedná o oříznutí/vyřezání objektu nebo barevné a tónové korekce či zvýšení ostrosti, pak i v tomto směru Vám mohu pomoci.

Tato nabídka zahrnuje:

 • Plán a dohoda = dojednání úprav, předání fotek
 • Retuš = vypracování sjednané grafické úpravy
 • Export = uložení do příslušných formátů (dodání přes server/mail nebo na DVD)
 • Orientační cena: 340 - 3.000 Kč (dle počtu fotek a požadavků úprav)
  

3) Skenování foto i nefoto dokumentů

Máte doma staré fotografie a nebo určité dokumenty, které byste chtěli archivovat digitálně? Mohu Vám je naskenovat, od diapozitivů po různné formáty do velikosti A4 (210 x 297 mm). Také na nich mohu následně provést příslušné retuše a grafické korekce, viz. nabídka výše.

Tato nabídka zahrnuje:

 • Plán a dohoda = předání fotek, dojednání úprav
 • Sken = digitalizace fotek a dokumentů
 • Export = uložení do příslušných formátů (dodání přes server/mail nebo na DVD)
 • Orientační cena: 170 - 3.000 Kč (dle počtu fotek/dokumentů)
  

4) Fotobanka

Nabízím i prodej fotografií z vlastní fotobanky. Jedná se čistě o mé vlastní fotky, nenakupuji od třetích stran. Proto také mohu nabídnout zcela vlastní a cenově velmi výhodné licence pro jejich užití. Ať už pro tisk nebo na web, dle toho jak a kde ji budete potřebovat použít.

Kromě licencí na fotografie dále mohu nabídnout i foto-obrazy, a to právě z mých vlastních fotek. Nejčastěji ve formátu A3 na plátno, lze domluvit ale i jiné fyzické zpracování jako akryl, sklo a nebo kovový obraz (hliníková deska). A nebo případně i reliéfní kovový foto-obraz (3D vzhled, vystouplé části dle zbarvení originální fotografie), vhodné zejména pro portréty, rodinná fota, zvířata apod.

Prodej mých fotografií a foto-obrazů zde: Image-Banka.

  


Ceny jsou pouze orientační, přesnější rozpočet vždy stanovím dle reálných potřeb klienta a odhadovaných hodin prací - základní hodinová sazba: 1h = 360,-Kč.

Pokud si nejste jisti, který balíček by pro Vás byl nejvhodnější, není nic jednodušího než se zeptat :)

Proberu s Vámi vaše potřeby a dle toho vybereme vhodnou formu a nebo Vám případně navrhnu jiné řešení.