Foto - fotografie, focení, fotoslužby

 

Ze začátku bylo fotografování jen koníčkem pro volné chvíle. Už asi před 10 lety. Stále to i platí, rád cestuji a navštěvuji různá místa, akce a skoro vždy mám sebou i foťák :)

Z obyčejného cvakala jsem se postupně dostal dál a naučil se něco o kompozici, světelnosti a začalo mě to bavit čím dál více. Nyní mohu nabídnout své služby i jako fotograf.

Pokud potřebujete nafotit různé objekty od domů, motorek, auta nebo své výrobky či dokonce udělat i skladbu produktových fotek se zajímavou kompozicí, pak v tomto směru také mohu posloužit.

Fotoslužby

Nefotím snad jen ateliérově, jako portréty, akty apod. (nevlastním k tomu potřebné prostory). Ale i s lidmi mám nějakou zkušenost, jako rodinné fota (ukázka zde), modelová fota (ukázka zde), akce nebo přehlídky a výstavy (ukázka zde) i svatby (ukázka zde).

Výsledný výběr fotografií také mohu zpracovat i jako fotoknihu (ukázka zde). Dle typu dané události je možný výběr různé kvality papíru, pokud je to vyjímečná událost jako např. svatba pak rozhodně přímý fotopapír s vysokým leskem a gramáží (tloušťkou papíru), je to sice dražší ale rozdíl je oproti základní nebo střední kvalitě opravdu znát a vyplatí se.

V neposlední řadě mohu nabídnout následné grafické zpracování (retuše, korekce barev/tónů/ostrosti apod.) a dále i skenování foto a nefoto dokumentů. Další foto službou je i prodej fotografií z vlastní fotobanky (Image-Banka).

Ukázky zcela různých fotografií najdete zde.

Základní nabídka foto prací:

1) Focení objektů, výrobků, produktová fota

Jedná se Vám o focení domů, motorek, aut nebo různých výrobků? Potřebujete udělat pěkná produktová fota do katalogu, brožury nebo na web? Pak je tato služba to, co hledáte.

Tato nabídka zahrnuje:

 • Plán a dohoda = dojednání místa, termínu, předmětu focení
 • Nafocení = samotné fotografování, příprava kompozice, scény
 • Zpracování = výběr fotek, korekce barev/tónů/ostrosti apod.
 • Dodání = zaslání přes server/mail nebo na DVD
 • Orientační cena: 500 - 3.000 Kč (dle doby focení, přípravy kompozic atd.)
  

2) Retuše, korekce barev, tónů, ostrosti

Máte nějaké fotografie, které potřebují určité grafické úpravy? Ať už se jedná o oříznutí/vyřezání objektu nebo barevné a tónové korekce či zvýšení ostrosti, pak i v tomto směru Vám mohu pomoci.

Tato nabídka zahrnuje:

 • Plán a dohoda = dojednání úprav, dodání fotek
 • Retuš = vypracování sjednané grafické úpravy
 • Export = uložení do příslušných formátů (dodání přes server/mail nebo na DVD)
 • Orientační cena: 300 - 2.000 Kč (dle počtu fotek a požadavků úprav)
  

3) Skenování foto i nefoto dokumentů

Máte doma staré fotografie a nebo určité dokumenty, které byste chtěli archivovat digitálně? Mohu Vám je naskenovat, od diapozitivů po různné formáty do velikosti A4 (210 x 297 mm). Také na nich mohu následně provést příslušné retuše a grafické korekce, viz. nabídka výše.

Tato nabídka zahrnuje:

 • Plán a dohoda = dodání fotek, dojednání úprav
 • Sken = digitalizace fotek a dokumentů
 • Export = uložení do příslušných formátů (dodání přes server/mail nebo na DVD)
 • Orientační cena: 200 - 1000 Kč (dle počtu fotek/dokumentů)
  

4) Fotobanka

Nabízím i prodej fotografií z vlastní fotobanky. Jedná se čistě o mé vlastní fotky, nenakupuji od třetích stran. Proto také mohu nabídnout zcela vlastní a cenově velmi výhodné licence pro jejich použití. Ať už pro tisk nebo na web. Více na Image-Banka.

  
  


Ceny jsou pouze orientační, přesnější rozpočet vždy stanovím dle reálných potřeb klienta a odhadovaných hodin prací - základní hodinová taxa: 1h = 250,-Kč.

Pokud si nejste jisti, co by bylo pro Vaše záměry nejvhodnější, není nic jednodušího než se zeptat :)

Proberu s Vámi vaše potřeby a dle toho vybereme vhodné řešení a nebo Vám navrhnu něco zcela jiného.